novinirana

مجله ی زندگی نوین ایرانا

novinirana

مجله ی زندگی نوین ایرانا

coin360

۴ مطلب در آبان ۱۳۹۸ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

 

عمل کاشت مو (زراعة الشعر) همواره از پر متقاضی ترین جراحی های زیبایی بوده است و دلیل آن هم این موضوع است که مو از جمله مواردی است که در زیبایی یک فرد تاثیر گذار است و این موضوع از هیچ کس پوشیده نیست. ریزش مو و یا طاسی در بین افراد می تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد. برای مثال در بعضی از افراد این اتفاق وقتی می افتد که وارد سن خاصی می شوند و یا در موارد دیگر بر اثر تغییر رژیم غذایی این اتفاق می افتد. عموما ریزش مو را می توان به دلیل رژیم غذایی نامناسب دانست و به همین دلیل در اکثر موارد با در نظر گرفتن تغییرات کوچکی در رژیم غذایی، ریزش مو متوقف می شود اما اگر این اتفاق نیفتاد، می توانید با مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو در رابطه با عمل کاشت مو (Hair Transplantation) مشاوره بگیرید. برای بر طرف کردن مشکلاتی از قبیل ریزش مو و کچلی، روش های متنوع و متفاوتی در دنیای پزشکی مدرن وجود دارد. در بعضی از موارد، رژیم غذایی مناسب می تواند مانع از پیشرفت این موضوع شود و در بعضی از موارد دیگر استفاده از دارو های طبیعی کافیست و مشکل را حل می کند و اما دائمی ترین روش در بین تمام این ها، کاشت مو (زراعه الشعر)  است.

 

اما کاشت مو (زراعة الشعر) چیست و چگونه انجام می شود؟

در جراحی کاشت مو، از قسمت پر پشت سر، کمک گرفته و به قسمت کم پشت سر کمک می شود. پزشکان آمریکایی در ایالات متحده، این پیوند ها را از دهه 1950 انجام می دهند اما تکنیک ها در سال های اخیر بسیار تغییر کرده است. این عمل در مطب پزشک انجام می شود و به این صورت است که پزشک پوست سر شما را تمیز می کند و داروی بی حسی را از پشت سر تزریق می کند تا سر شما بی حس شود.

 

اولین اقدامی که فرد مشکوک به ریزش مو باید انجام دهد این است با یک مرکز مشاوره بهداشت مو مشاوره داشته باشد و توسط پزشک دیده شود. قبل از اینکه به ملاقات با پزشک معالج بروید، باید به این موضوع دقت داشته باشید که به هیچ وجه از محصولاتی که در بازار برای رفع ریزش مو تبلیغ می شود استفاده کنید. یک متخصص مو می تواند ریزش مو را با درمان های پزشکی کاهش دهد و موهای ضعیف را تقویت کند.

 

اولین اقدامی که فرد مشکوک به ریزش مو باید انجام دهد این است با یک مرکز مشاوره بهداشت مو مشاوره داشته باشد و توسط پزشک دیده شود. قبل از اینکه به ملاقات با پزشک معالج بروید، باید به این موضوع دقت داشته باشید که به هیچ وجه از محصولاتی که در بازار برای رفع ریزش مو تبلیغ می شود استفاده کنید. یک متخصص مو می تواند ریزش مو را با درمان های پزشکی کاهش دهد و موهای ضعیف را تقویت کند.

 

از آنجا که موهای گردن و پشت مو ریشه های بسیار قوی دارند، از این مناطق برای پیوند و کاشت مو (زراعة الشعر) استفاده می شود. بعد از انجام جراحی کاشت مو (زراعة الشعر)، بیمار حتما باید بین یک تا دو روز استراحت کند و از انجام فعالیت های سنگین بشدت پرهیز کند. اما پیشنهاد ما به شما کلینیک تخصصی نوین ایراناست. این کلینیک با سال ها تجربه در زمینه جراحی های زیبایی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

 • ali jalily
 • ۰
 • ۰

جراحی بینی (تجمیل الانف) یکی از پرطرفدارترین عمل های جراحی بینی است و امروزه هم در سراسر جهان هم بین مردان و هم زنان متقاضی برای این عمل زیاد است. چرا که بینی یکی از برجسته ترین و مهم ترین عناصر صورت است. ظاهر بینی شما مستقیما تاثیر زیادی در چهره و زیبایی شما دارد. بعلاوه بینی عملکرد حیاتی در ارتباط با عبور هوا و تنفس و تنظیم دمای هوا دارد.

 

مراحل جراحی رینوپلاستی:

در مرحله ی اول جراحی زیبایی بینی (تجمیل الانف)، بسته به میزان پیچیدگی جراحی و تصمیمات جراح، نیاز به بی  حسی موضعی یا بیهوشی عمومی دارد. بهتر است در مورد اینکه کدام نوع بیهوشی برای شما مناسب تر است با پزشک خود مشورت کنید.

 

بی حسی موضعی با آرام بخش. این نوع از بیهوشی معمولاً در عمل های سرپایی و محدود به یک منطقه خاص از بدن انجام می شود.پزشک داروی بی حسی را به محل مورد نیاز تزریق می کند. با این کار شما بی هوش نمی شوید، اما بی حس می شوید.

بیهوشی عمومی. در این روش شما داروی بی هوشی را از طریق استنشاق یا تزریق وریدی دریافت می کنید. بیهوشی عمومی کل بدن را تحت تأثیر قرار می دهد و باعث بیهوشی موقت فرد می شود. در روش بیهوشی عمومی نیاز است که برای بیمار لوله تنفسی نصب شود.

مرحله ی دوم برش بینی می باشد که ممکن است در داخل بینی و یا از طریق بریدگی کوچک خارجی (برش)در پایه بینی، بین پره های بینی شما انجام شود. جراح شما احتمالا استخوان و غضروف را در زیر پوست خود اصلاح خواهد کرد.

تیغه بینی به صورت طبیعی در خط وسط قرار دارد و انحراف آن می تواند منجر به انسداد مجاری بینی و یا کجی شکل ظاهری آن شود. عمل جراحی زیبایی بینی (تجمیل الانف) را اصطلاحا رینوپلاستی و تصحیح انحراف تیغه بینی را سپتو پلاستی می گویند. این دو عمل معمولا به صورت توام انجام می گیرند.

مرحله ی بعدی تغییر شکل ساختار بینی است که در آن جراح شما می تواند شکل استخوان بینی یا غضروف خود را به روش های مختلفی تغییر دهد، بسته به اینکه چه مقدار باید برداشته یا اضافه شود، ساختار بینی و مواد موجود. برای تغییرات کوچک، جراح ممکن است از غضروف گرفته شده از ناحیه ی عمیق تر در داخل بینی یا از گوش خود فرد استفاده نماید. برای تغییرات بزرگتر، جراح می تواند از غضروف بیمار، ایمپلنت یا استخوان از سایر قسمتهای بدن استفاده نماید. پس از این تغییرات، جراح پوست و بافت بینی را به عقب بر می گرداند و برش ها را در بینی شخص می چسباند.و اگر دیوار بین دو طرف بینی خمیده یا کج باشد، جراح می تواند آن را اصلاح کند تا تنفس را بهبود بخشد.

 

 

بهبود ظاهر شما با لیپوساکشن

بعضی از افراد با رعایت بهداشت و همچنین برخورداری از سطح طبیعی و نرمال سلامت جسمی، دارای اندامی با فرم و ظاهر نامتناسب می باشند. دلیل این امر این است که تجمع بافت چربی به صورت موضعی می باشد.

با خارج کردن چربی های اضافی توسط لیپوساکشن (شفط الدهون) و لاغر کردن و شکل دهی دوباره، می توان فرم بدن و تناسب اعضای بدن را بهبود بخشید. به دنبال این امرتصور فرد از خودش بهتری می شود و احساس مطلوبی از جسم و اندام خود پیدا می کند.

در بیشتر موارد علت تجمع موضعی بافت چربی، عوامل ژنتیکی است نه عدم سلامت جسمی یا کنترل وزن.

مناطقی که بافت چربی بیشتری دارند در هنگام لاغر شدن سایر مناطق، واضح تر مشخص می شوند. در خانم ها مناطقی که بافت چربی زیادی دارند عبارتند از: اطراف ران، پهلوها، پشت و شکم می باشد. در آقایان نیز شکم و پهلوها بافت چربی بیشتری دارند.

 

لیپوساکشن (شفط الدهون) با از بین بردن بافت های چربی در مناطق موردنظر به صورت انتخابی عمل می کند. گاها لیپوساکشن (شفط الدهون) راهکار مناسبی برای کاهش چربی در مناطق مذکور می باشد. بنابراین اگر نیاز به حذف بافت چربی به صورت موضعی دارید، لیپوساکشن (شفط الدهون) می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد.

 

لیپوساکشن (شفط الدهون) راهکاری برای درمان چاقی نیست و نمی تواند جایگاه ورزش کردن و یا داشتن رژیم غذایی مناسب را در زندگی افراد، پر کند.

 

 

لیپوساکشن (شفط الدهون) در افرادی که دارای اضافه وزن بیش از حد هستند، گزینه ی مناسبی نیست. همچنین افرادی که دارای سلامت جسمی و وزن ثابت هستند نیز نمی توانند با لیپوماتیک وزن خود را کاهش دهند.

بافت چربی در بعضی از نقاط بدن انباشته و ذخیره می شوند. مصرف مواد غذایی مناسب و سالم و همچنین انجام فعالیت های ورزشی راهکار مفید در سوختن چربی می باشد. مقدار چربی از دست رفته توسط راهکارهای مذکور به ژنتیک فرد بستگی دارد.

 

 


کلینیک نوین ایرانا یکی از با سابقه ترین مراکز زیبایی در مشهد همراه با کلینیک های تخصصی و آزمایشگاه مجهز می باشد. این مرکز بیش از چندین سال سابقه جراحی در زمینه های زیبایی از جمله لاغری با لیپوماتیک، لاغری با لیپولیز، جراحی سینه، جراحی بینی (تجمیل الانف)، تزریق ژل و بوتاکس، لیفت صورت و بالن معده و … داشته و تحت نظارت معاونت درمان ایران مشغول فعالیت می باشد. این کلینیک از پزشکان و جراحان متخصص و فوق تخصص در زمینه جراحی های پلاستیک، اورتوپدی، اورولوژی، زنان، گوش و حلق و بینی، گوارش و … بهره مند است. مدرن ترین و کامل ترین تجهیزات پزشکی در کلینیک نوین ایرانا آماده ارائه خدمات فوق به هموطنان عزیز می باشد.

 

 • ali jalily
 • ۰
 • ۰

جراحی زیبایی از جمله جراحی هایی است که از گذشته در جهان  پزشکی بوده است اما این روز ها  با پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی این جراحی به مراتب راحت تر و مطمئن تر از قبل شده است. جراحی زیبایی در اصل همان جراحی پلاستیک است که در خیلی از مواقع برای اصلاح عیب های بعضی از اندام ها یا بازسازی آن ها انجام می شود.

جراحی زیبایی توسط جراح پلاستیک انجام می شود. بسته به نوع جراحی، تخصص فرد جراح هم می تواند تغییر کند. برای مثال عمل زیبایی بینی را هم جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و هم جراح پلاستیک می تواند انجام دهد. اما اولین نکته ای که در جراحی زیبایی (plastic surgery) مورد اهمیت استاین است که کاندید مناسبی انتخاب کنید. اگر کاندید به درستی انتخاب شود عوارض احتمالی بعد از عمل به حداقل خواهند رسید. همچنین مهارت و تجربه جراح هم در نتیجه جراحی می تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

کاشت مو

حتما در رابطه با روش های کاشت موی سر (زراعة الشعر) از قبیل کاشت مو به روش SUT و HRT و FUE و روش های دیگری مثل BHT و FUG شنیده اید. این روش ها جهت بازگرداندن موهای از دست رفته سر مورد استفاده قرار می گیرند و تاکنون میلیون ها نفر از کسانی که دچار ریزش مو و یا طاسی شده بودند، با استفاده از هر یک از این روش ها، موهای از دست رفته سرشان را بدست آورده اند. در روش های مختلف کاشت موی سر، تارهای مو از بخش های دیگری از سر که بانک موی خوبی دارند و دچار ریزش نشده، جدا شده و در ناحیه ای که دچار ریزش مو و یا طاسی است، کاشته می شوند.

سابقا از روش هایی مانند کاشت مو ( زراعه الشعر ) FIT و FUT در بسیاری از کشورهای جهان انجام می شد که عمدتا استخراج موها با دست و توسط تکنیسین ها صورت می گرفت و به این دلیل روش های نسبتا ارزانی بودند اما معایب این تکنیک ها طبیعتا آنقدر بود که موجب شد این تکنیک ها به مرور زمان از رده خارج شدند و امروزه با استفاده از روش کاشت مو (زراعة الشعر) Sut و نتایج ماندگار آن و از طرف دیگر مزایای فراوان این تکنیک جدید کاشت مو در مقایسه با تکنیک های قدیمی، همه موجب افزایش محبوبیت و استفاده از این روش در جهان شده است.

جراحی بینی یا رینوپلاستی

جراحی بینی (تجمیل الانف) از معروف ترین و پرطرفدارترین عمل های جراحی زیبایی است  در دنیاست. این روزها هم در سراسر جهان هم بین مردان و هم زنان درخواست کننده برای این عمل زیاد است. به دلیل اینکه که بینی یکی از برجسته ترین و مهم ترین عناصر صورت است. ظاهر بینی شما مستقیما تاثیر زیادی در چهره و زیبایی شما دارد. بعلاوه بر آن بینی عملکرد حیاتی در ارتباط با عبور هوا و تنفس و تنظیم دمای هوا دارد.

جراحی زیبایی بینی (تجمیل الانف) می تواند به دو روش باز و بسته باشد. تنها مزیت روش جراحی بسته بینی عدم وجود برش در پره وسط بینی است ولی دقت و نتیجه عمل جراحی بینی با روش باز بیشتر است و در تصحیح انحراف بینی روش جراحی بینی باز از کارآیی کافی برخوردار است. از طرف دیگر بر اساس نوع انحراف و مشکل بینی، جراحی دو نوع است: جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی که بر حسب اینکه اشکال بینی بیشتر فرم استخوانی آن است یا ناحیه گوشتی آن، با یکدیگر تا حدودی فرق می کنند که البته اگر به جزئیات این دو علاقه مند هستید می توانید در مورد تفاوت جراحی بینی گوشتی با استخوانی مطالعه کنید.

تیغه بینی به صورت طبیعی در خط وسط قرار دارد و انحراف آن می تواند منجر به انسداد مجاری بینی و یا کجی شکل ظاهری آن شود. عمل جراحی زیبایی بینی (تجمیل الانف) را اصطلاحا رینوپلاستی و تصحیح انحراف تیغه بینی را سپتو پلاستی می گویند. این دو عمل معمولا به صورت توام انجام می گیرند.

به دلیل خاص بودن ساختمان و ظاهر بینی هر فرد، درجراحی بینی (تجمیل الانف) بیش از هر عمل زیبایی دیگر باید خصوصیات فردی بینی شما و تناسب آن با سایر عناصر صورت مد نظر باشد. در طراحی عمل جراحی بینی همواره تلاش بر اینست که خصوصیات مثبت بینی شما حفظ شده و تنها مواردی که دچار عیب هستند اصلاح شوند.

باید توجه داشت که مهمترین عامل در حصول نتیجه جراحی بینی، شکل اولیه بینی و کیفیت پوست آن است.

و با بی حسی موضعی قابل انجام است و اصطلاحا به آن روتوش بینی می گویند.

هیچ عمل جراحی بینی قطعی و بدون عیب نخواهد بود. اگر شما قادرید که بجای متمرکز شدن روی عیوب جزئی، توجه خود را معطوف به میزان بهبودی حاصله نمائید، از عمل خود احساس لذت و رضایت خواهید کرد. در غیر این صورت بهتر است از انجام عمل جراحی بینی صرف نظر کنید.

 

کلینیک نوین ایرانا یکی از با سابقه ترین مراکز زیبایی در مشهد همراه با کلینیک های تخصصی و آزمایشگاه مجهز می باشد. این مرکز بیش از چندین سال سابقه جراحی در زمینه های زیبایی از جمله لاغری با لیپوماتیک، لاغری با لیپولیز، جراحی سینه، جراحی بینی (تجمیل الانف)، تزریق ژل و بوتاکس، لیفت صورت و بالن معده و … داشته و تحت نظارت معاونت درمان ایران مشغول فعالیت می باشد. این کلینیک از پزشکان و جراحان متخصص و فوق تخصص در زمینه جراحی های پلاستیک، اورتوپدی، اورولوژی، زنان، گوش و حلق و بینی، گوارش و … بهره مند است. مدرن ترین و کامل ترین تجهیزات پزشکی در کلینیک نوین ایرانا آماده ارائه خدمات فوق به هموطنان عزیز می باشد

 

 • ali jalily
 • ۰
 • ۰

کاشت مو (زراعة الشعر)

 

در سالهای اخیر تکنیک های مورد استفاده در کاشت مو (زراعة الشعر) آنقدر پیشرفت داشته اند که روش های کاشت موی FUE و FUT می توانند طاسی های الگوی مردانه یا زنانه را معکوس کنند، تا جایی که کسی حتی متوجه نشود که دچار ریزش مو شده اید. کاشت مو یا پیوند مو (زراعة الشعر)، عبارت است از جا به جایی موها از یک قسمت (قسمت دهنده) به قسمت دیگر در بدن یک فرد می باشد. در واقع پروسه کاشت مو یا پیوند مو (زراعة الشعر) شامل دو مرحله اصلی برداشت مو از قسمت دهنده و کاشت مو در قسمت گیرنده است. موهایی که در نواحی کناره های سر و قسمت تحتانی پشت سر رشد می کنند در اغلب افراد دائمی و بدون ریزش هستند. موهای این نواحی حتی در درجات پیشرفته طاسی مردانه نیز باقی می مانند.

در روند کاشت مو یا پیوند مو ( زراعة الشعر )  مو های دائمی مجددا در نواحی که مو ها در آن قسمت نازک شده و یا ریخته اند توزیع می شود . در واقع هیچ موی جدیدی اضافه نمی شود بلکه موهای موجود از محلی به محل دیگر جابجا می شوند. بنابراین به هیچ عنوان حجم و تعداد مو ها افزایش نمی یابد . با این وجود وقتی فردی توسط یک پزشک ماهر و با تجربه تحت عمل پیوند مو (زراعة الشعر) قرار گرفته باشد بنظر میرسد که تعداد موهای او به طور قابل توجهی بیشتر شده است. همانند سایر انواع جراحی های زیبایی در کاشت مو نیز هنر به اندازه تکنیک جراحی اهمیت دارد. پزشک جراح پیوند مو (زراعة الشعر) باید اطلاعات کاملی از آناتومی صورت بداند و نیز دارای مهارت های پایه در جراحی بوده و در عین حال دانش کافی نسبت به تکنیک های مختلف کاشت مو را داشته باشد. قرن بیست و یکم، تنها راه درمان قطعی و مؤثر رشد مو در سر را، کاشت مو (زراعة الشعر) می‌داند. از این جهت امروزه با بهره گیری از روش‌های نوین، بهترین عملکرد در این زمینه را می‌توان شاهد بود.


 

 

لیپوساکشن (شفط الدهون)

 

مهم ترین هدف لیپوساکشن ( شفط الدهون ) شکلدهی یک یا چند منطقه از بدن است نه کاهش وزن. لیپوساکشن معمولاً روی مناطقی انجام میشود که به رژیم و ورزش جواب نمی دهد. این مناطق اکثر در بیرون ران ها و باسن در زنان، و کمر و پشت در مردان است. در عمل لیپوساکشن مناطقی که بصورت رایج تحت عمل قرار می گیرد حاوی صورت، گردن، کمر، پشت، باسن، پاها، بالای بازو است.

 

لیپوساکشن (شفط الدهون) گاهی همراه با دیگر جراحی های زیبایی مثل برداشتن شکم( ابدومینوپلاستی) ، کوچک کردن سینه، یا با کشیدن صورت همراه می شود .

 

لیپوساکشن (شفط الدهون) همچنین جهت درمان بیماری های خاص مورد استفاده قرار می گیرد:

• بزرگی غیر طبیعی سینه در مردان( جنیکوماستیا یا سودوجنیکوماستیا)

• مشکل در سوخت وساز چربی در بدن( لیپواستروفی)

• تومور خوش خیم چربی( لیپوماس)

 

 

جراحی بینی (تجمیل الانف) :

جراحی زیبایی بینی ( تجمیل الانف ) معمولا به دو روش انجام می‌شود. روش بسته و روش باز، که نوع جراحی به تخصص و انتخاب جراح بسیار وابسته می باشد. اگرچه در روش بسته (Close)‌ برشهای سطحی داخلی بر روی بینی ایجاد می شود ولی جراح دید مستقیمی روی بعضی از قسمت‌های ساختمان اسکلتی بینی نداشته و قسمت‌هایی از پروسه عمل را با تکیه بر تجربه و لمس انجام می‌دهد. این روش برای بینی هایی که جراحی آن ها ساده می باشد قابل انجام می باشد ولی در بینی که مشکلات بسیاری دارد جراحی زیبایی بینی (تجمیل الانف) به این روش به درستی امکان پذیر نیست. البته جراحی بسته دارای مزایایی می باشد که عبارتند از :

ورم و کبودی کمتری دارد

برش کمتری روی بینی ایجاد می شود

بهبود و التیام بیمار سریع می باشد

مدت زمان جراحی زیبایی بینی کوتاه می باشد

معمولاً جراحی روی بینی‌های پیچیده، با متد باز (Open) نتیجه بهتری می‌دهد.در روش باز با برشی که روی پوست تیغه وسط بینی زده می‌شود پوست بینی به طور کامل از روی بستر اسکلتی آن جدا شده و جراح دید کامل و دقیق‌تری دارد. بنابراین جراحی با دقت بیشتری صورت می‌گیرد .مسلماً بینی‌هایی که زمینه پیچیده‌تر و مشکلات ساختمانی بیشتری دارند، برای نتیجه بهتر عمل جراحی بینی (تجمیل الانف)، بایستی با این متد تحت عمل قرار گیرند.

 

تیم فوق تخصصی نوین ایرانا

امروزه جراحی زیبایی کار بسیار تخصصی است که باید افراد علم آن را به خوبی داشته باشند. کلینیک نوین ایرانا یکی از با سابقه ترین مراکز زیبایی در مشهد همراه با کلینیک های تخصصی و آزمایشگاه مجهز می باشد. این مرکز بیش از چندین سال سابقه جراحی در زمینه های زیبایی از جمله لاغری با لیپوماتیک، لاغری با لیپولیز، جراحی سینه، جراحی بینی (تجمیل الانف)، تزریق ژل و بوتاکس، لیفت صورت و بالن معده و … داشته و تحت نظارت معاونت درمان ایران مشغول فعالیت می باشد. این کلینیک از پزشکان و جراحان متخصص و فوق تخصص درزمینه جراحی های پلاستیک، اورتوپدی، اورولوژی، زنان، گوش و حلق و بینی، گوارش و … بهره مند است. مدرن ترین و کامل ترین تجهیزات پزشکی در کلینیک فوق تخصصی نوین ایرانا آماده ارائه خدمات فوق به هموطنان عزیز می باشد.

 • ali jalily