novinirana

مجله ی زندگی نوین ایرانا

novinirana

مجله ی زندگی نوین ایرانا

coin360

  • ۰
  • ۰

برای مشاوره حقوقی، مشاوران نیازمند یک سری ویژگی های اساسی می باشند مانند:

مهارت های ارتباطی خوب

برای مشاوره حقوقی، مشاور باید بیان شفاهی داشته باشد، از مهارت های ارتباطی کتبی خوبی برخوردار باشد و همچنین شنونده خوبی باشد. به منظور بحث کردن قانع کننده در دادگاه قبل از هیئت منصفه و قضات، مهارت خوب سخنرانی در جمع ضروری است. مهارت های ارتباطی و گفتاری را می توان در طول تحصیل خود با شرکت در فعالیت هایی مانند بحث و گفتگو یا سخنرانی عمومی بیان کرد. این مهارت ها در رابطه با مشاوره حقوقی بسیار مهم می باشد.

مشاوره حقوقی

مشاوران حقوقی همچنین باید بتوانند واضح، متقاعد کننده و مختصر بنویسند، زیرا آنها باید انواع اسناد حقوقی را تهیه کنند.

برای اینکه یک وکیل بتواند در مشاوره حقوقی آنچه مشتری به آنها می گوید را تجزیه و تحلیل کند یا از یک شهادت پیچیده پیروی کند، باید مهارت شنیداری خوبی داشته باشد.

قضاوت

شما همچنین باید بتوانید این احکام را به طور انتقادی در نظر بگیرید، بنابراین می توانید مناطق احتمالی ضعف را در بحث خود پیش بینی کنید که باید در برابر آنها تقویت شود.

به همین ترتیب، باید بتوانید نقاط ضعف را در یک استدلال مخالفت مشاهده کنید. در مشاوره حقوقی، قاطعیت نیز بخشی از قضاوت است. فراخوان های مهم قضاوتی زیادی برای برقرار کردن و زمان کمی برای نشستن روی حصار وجود دارد

مشاوره حقوقی چست.

مهارتهای تحلیلی

هم مطالعه و هم تمرین قانون، شامل جذب مقادیر زیادی از اطلاعات و سپس مجبور کردن آنها به موضوعی قابل مدیریت و منطقی است. در بعضی مواقع، بیش از یک نتیجه گیری معقول یا بیش از یک سابقه قابل حل برای حل یک وضعیت وجود خواهد داشت.

بنابراین وکلا در مشاوره حقوقی باید مهارت ارزیابی را داشته باشد تا بتواند مناسب ترین گزینه را انتخاب کند.

مهارت تحقیق

به همین ترتیب، امکان تحقیق سریع و مثر برای درک مشتریان، نیازهای آنها و تهیه استراتژی های قانونی ضروری است.

آماده سازی استراتژی های حقوقی مستلزم جذب و درک مقدار زیادی از اطلاعات است، سپس آنها را به چیزی قابل کنترل و مفید تقسیم می کند.

مهارت لازم برای مشاوره حقوقی

مهارت افراد

قانون یک عمل انتزاعی نیست. بدون توجه به اینکه فردی به لحاظ تحصیلی چقدر خوب عمل می کند ، در پایان روز وکلا از طرف مردم با مردم کار می کنند و تصمیماتی که گرفته می شود زندگی مردم را تحت تأثیر قرار می دهد.

آنها باید دارای شخصیت ، اقناع و توانایی خواندن دیگران باشند. این به آنها امکان می دهد واکنش های اعضای هیئت منصفه و صداقت شاهدان را بسنجند.

این به آنها اجازه می دهد تا برای دستیابی به نتیجه مطلوب در مورد بهترین روش اتخاذ تصمیم بگیرند: مشتریانی که از مشاوره خود استفاده می کنند یا به مذاکره مطلوب با مخالفان می پردازند.

خلاقیت

وکلای برجسته نه تنها منطقی و تحلیلی نیستند، بلکه در حل مسئله خود خلاقیت زیادی نشان می دهند. بهترین راه حل همیشه واضح ترین نیست و برای اینکه بتوانید از رقیب خود فراتر بروید، فکر کردن در خارج از چارچوب ضروری است.

 

جمع بندی

با توجه به سخت تر شدن و پیچیده تر شدن شرایط، ممکن است شما نیاز به مشاوره حقوقی داشته باشید. یکی از شرکت هایی که این امکان را برای شما فراهم کرده، شرکت حقوقی شهرداد می باشد.

شهرداد با تقسیم بندی وکلا به حوزه های مختلف تخصصی و احراز کفایت علمی و تجربی وکلای مربوطه پل ارتباطی بین وکلای برگزیده و مردم خواهد شد تا بدین وسیله فناوری نوین را در خدمت جامعه ایرانی قرار دهد.

نظرات (۲)

وکیل آنلاین توی این شرایط واقعا می تونه گزینه ی مناسبی باشه

لطفا درباره ی مراحل دادخواست طلاق توضیح دهید

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی